beata_w

koncertmistrz

Studia w zakresie gry na skrzypcach ukończyła w 1992 r. w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, w klasie Wiktora Kuzniecowa. Technikę gry skrzypcowej doskonaliła u prof. T. Wrońskiego, prof. St. Hajzera, prof. M. Rezler.

Już w czasie studiów została zaangażowana przez Paula Kantschiedera do Mazurskiej Orkiestry Filharmonicznej, z którą koncertowała w Austrii i Niemczech oraz nagrała kilka płyt CD.
Wieloletnia współpraca z Wielką Operą Polską pod kierownictwem Marka Tracza zaowocowała wieloma tourneé koncertowymi po Europie (m.in. Niemcy, Francja, Norwegia, Hiszpania, Dania, Belgia, Portugalia).
Od roku 1994 była zatrudniona w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu na stanowisku muzyka-solisty.
W 1997 odbyła tourneé koncertowe z Polish Ensemble po Niemczech, a rok później z tym samym zespołem kameralnym po Australii.
Jest założycielką kwartetu smyczkowego Millenium, z którym nagrała płytę z muzyką George’a Gershwina. Współpracuje także z wieloma zespołami kameralnymi na terenie całego kraju.
Wielokrotnie występowała jako solistka.
Od 1997 współpracuje z zespołem Party Symphonie Orchestra, który koncertuje w Niemczech.
Wspierała inicjatywy lokalne na rzecz integracji społecznej osób niepełnosprawnych, uczestnicząc w koncertach charytatywnych na rzecz budowy Ośrodka Dla Dzieci Niepełnosprawnych w Wałbrzychu, przy wpółpracy z Fundacją Wałbrzych 2000 i brytyjskim funduszem Know How Fund.
Od września 2006 jest zatrudniona w Teatrze Muzycznym CAPITOL na stanowisku koncertmistrza. Współpracuje z nowopowstałym Kwartetem Smyczkowym Capitol, który daje koncerty na terenie Dolnego Śląska.