Bohater 37PPA fot Lukasz Giza 41 1

SCENARIUSZ NA PODSTAWIE UTWORU BOHATER LITERACKI MICHAŁA PABIANA: JACEK BAŁA
REŻYSERIA, REŻYSERIA ŚWIATŁA: JACEK BAŁA
SCENOGRAFIA I KOSTIUMY: AGNIESZKA BAŁA
MUZYKA: PRZEMYSŁAW MICHALAK

WYSTĘPUJE MACIEJ MUSIAŁOWSKI
I ZESPÓŁ MUZYCZNY W SKŁADZIE: DOMINIKA MICHALAK (INSTR. SMYCZKOWE), GRZEGORZ RDZAK / TOMASZ CHUDYK 27, 28 VIII 2016 (INSTR. KLAWISZOWE), ANDRZEJ MICHALAK (GITARA BASOWA), PRZEMYSŁAW MICHALAK (INSTR. PERKUSYJNE), KAMIL ABT (GITARY)
GŁOS: AGNIESZKA BAŁA


Co myślą o widzach bohaterowie literaccy, którzy tworzeni są przecież po to, by odwzorowywać marzenia, troski i wątpliwości czytelników?

O tym, jak przebiega granica między literaturą a życiem, w zabawny i ironiczny sposób postara się opowiedzieć i zaśpiewać Maciej Musiałowski. A zmierzyć się będzie musiał z sytuacją, gdy Antygona, Emma Bovary i Klarysa Dalloway, ale także Hamlet i Pies z Kulawą Nogą bliscy są buntu przeciwko złu i melancholii.

Czy tytułowy Bohater poradzi sobie stojąc na czele nowej wizji tworzonych literacko życiorysów?

Jak każe tradycja, laureat z poprzedniego roku powinien mieć swój koncert czy monodram na kolejnym PPA. Maciej Musiałowski na 36. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej zaśpiewał „Ederlezi" i własną kompozycję „Mamo moja", a także Toma Waitsa „Blue Skies", i wygrał Grand Prix, czyli Złotego Tukana oraz Tukana Dziennikarzy. Rok później, na 37. PPA, zaprosił więc widzów na „Bohatera". 

Maciej Musiałowski jest studentem PWSFTViT w Łodzi, od września 2015 etatowym aktorem Capitolu, pochodzi z muzykalnej rodziny. Jako dziecko śpiewał w „Fasolkach", potem w chórze szkolnym „Tutti Cantamus", a od przeszło 6 lat – na ulicach wielu miast, podczas licznych podróży. Planuje w najbliższym czasie wydanie swojej pierwszej płyty i wyreżyserowanie własnego dyplomu.

Kup bilet online ➥


FOTO ŁUKASZ GIZA / TEATR MUZYCZNY CAPITOL

PREMIERA 22 MAJA 2016 NA 37. PRZEGLĄDZIE PIOSENKI AKTORSKIEJ