Premiera na Małej Scenie 25 kwietnia 2009

  • Reżyseria: Arkadiusz Wójcik
  • Scenografia zespołowa
  • Choreografia: Marta Kulikowska de Nałęcz
  • Charakteryzacja: Magdalena Chabrowska-Oleksiak, Agnieszka Jasiniecka
  • Występują:
    Jakub Firewicz (Madonna), Arkadiusz Wójcik (Tina Turner), Grzegorz Pawlak (Głos), Piotr Łakomik (On 1), Paweł Kos (On 2)

Spektakl w konwencji talk-show: doświadczona drag queen (znana z wcielania się w Tinę Turner) zaprasza do swojego programu młodą, początkującą gwiazdę - Madonnę (również w wersji drag queen).
Rzetelny i spokojny z początku wywiad - dotyczący męskiej tożsamości, spraw polityczno-społecznych itp. - zamienia się w wielką bitwę o miano królowej. Dwie gwiazdy, prócz potyczek słownych, stają do pojedynku muzycznego. Śpiewają swoje największe przeboje, a o wyniku tej konfrontacji decyduje publiczność.
Widzowie usłyszą Material Girl i Music Madonny oraz Nutbush, Private Dancer, Steamy Windows, Simply The Best, What's Love Got To Do With It, On Silent Wings, Proud Mary, Golden Eye i We Don't Need Another Hero Tiny Turner - w wersjach, które mogą przyprawić co najmniej o palpitacje.

Przedstawienie wyłącznie dla widzów dorosłych!


Zobacz Królowe Nocy na zdjęciach, foto Adrian Wajda


Arkadiusz Wójcik
Na XX Młodzieżowych Konfrontacjach Teatralnych (2003) jego spektakl „Garderoba , czyli pokój 100-21” zdobył drugie miejsce, a jego reżyseria i autorstwo tekstu zostało uznane za odkrycie roku.
Obecnie student III roku PWST Wrocław. Człowiek instytucja (aktor, reżyser, koordynator projektów teatralnych , producent). Na przestrzeni roku 2007/2008 był „nieoficjalnym” producentem wszystkich spektakli dyplomowych we Wrocławskiej Szkole Teatralnej („Wesołe Kumoszki z Windsoru” Williama Shakespeare’a w reżyserii Remigiusza Brzyka, „Zwyczajne Szaleństwa” Petra Zelenki w reżyserii Elżbiety Czaplińskiej-Mrozek, „Połamany Ludzik” Rolanda Topora / Jacka Głębskiego w reżyserii i choreografii Bożeny Klimczak, „Testosteron” Andrzeja Saramonowicza w reżyserii Krzysztofa Boczkowskiego, niedokończony dyplom „Lekkomyślna siostra” Włodzimierza Perzyńskiego w reżyserii Agnieszki Glińskiej) oraz projektów niezależnych od szkoły.
Wyreżyserował również monodram „Stracone : 5 : Łaknąc”  na podstawie własnego tekstu i inspiracji z tekstów Sarah Kane. Monodram dostał na Wrocławskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora WROSTJA 2008 Nagrodę dla Najlepszego Aktora Dolnego Śląska – dla Jakuba Firewicza. Kolejnym projektem, który wyreżyserował, był spektakl „N.I.T.R.O” na podstawie „Pierścienia obrony” Władimira Zujewa, którego premiera odbyła się w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Jakub Firewicz
Rocznik 1985. W 2008 ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu.
Podczas ostatniego roku studiów wziął udział w sześciu przedstawieniach („Wesołe Kumoszki z Windsoru” Williama Shakespeare’a w reżyserii Remigiusza Brzyka, „Zwyczajne Szaleństwa” Petra Zelenki w reżyserii Elżbiety Czaplińskiej-Mrozek, „Połamany Ludzik” Rolanda Topora / Jacka Głębskiego w reżyserii i choreografii Bożeny Klimczak, „Testosteron” Andrzeja Saramonowicza w reżyserii Krzysztofa Boczkowskiego, niedokończony dyplom „Lekkomyślna siostra” Włodzimierza Perzyńskiego w reżyserii Agnieszki Glińskiej). Do swojej kolekcji dołączył monodram „Stracone:5:Łaknąć”  w reżyserii Arkadiusza Wójcika, za który na Wrocławskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora(WROSTJA 2008r.) dostał nagrodę  dla Najlepszego Aktora Dolnego Śląska.
W Teatrze Polskim we Wrocławiu zagrał w dwóch spektaklach : w „Hamlecie” Shakespeare’a w reżyserii Moniki Pęcikiewicz oraz „N.I.T.R.O” na podstawie „Pierścienia obrony” Władimira Zujewa w reżyserii Arkadiusza Wójcika. Obecnie można go oglądać na deskach Teatru Powszechnego w Łodzi w spektaklu „Next-ex” Juliusza Machulskiego  w reżyserii Justyny Celedy.