16 Wrazliwosc Capitol fot Lukasz Giza 1

Foto: Ł. Giza ©Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu

Koncert-spektakl Konrada Imieli, złożony głównie z jego autorskich piosenek. Na scenie towarzyszą mu Adam Skrzypek i Piotr Dziubek, muzycy i przyjaciele. Przedstawiają muzyczną opowieść o tym, że życiowe doświadczenia niekoniecznie muszą stępić w nas wrażliwość - czasem może stać się zupełnie odwrotnie.

PREMIERA NA SCENIE CIŚNIEŃ 17 WRZEŚNIA 2016
CZAS: 70 MIN BEZ PRZERWY

Kup bilet online

Występują:

PIOTR DZIUBEK
KONRAD IMIELA
ADAM SKRZYPEK

Byłem niedawno na badaniach lekarskich, gdzie nazbierałem mnóstwo rozmaitych świstków i pieczątek. Jedna spodobała mi się szczególnie. Postanowiłem, że jej treść będzie tytułem tego projektu.

Ponieważ w moim życiu ostatnio dzieje się wiele, to wszystko jest mocną inspiracją do stworzenia koncertu-spektaklu, w którym zaśpiewam utwory z głębi mojego 44-letniego serca płynące. Towarzyszyć mi będą muzycy, z którymi na scenie wszystko jest jasne i płynie prąd. Wybitni instrumentaliści, kompozytorzy, otwarci artyści. Wciąż wrażliwi na olśnienia. Mamy niemal tyle samo lat i dość dobrze się rozumiemy, również poza sceną.

Chcę opowiedzieć o tym, że doświadczenie życiowe niekoniecznie musi stępić w nas wrażliwość. Wręcz przeciwnie, może pomóc w głębszym przeżywaniu i ekscytowaniu się światem.

To będzie mój trzeci recital. Pierwszym był - „Rybi Puzon” z piosenkami Toma Waitsa z roku 1995, drugim - „Śpiewa Konrad Imiela” z roku 2001 (zaowocował płytą „Garderoba Męska”). Przez 15 lat wiele się nazbierało.

Zapraszam

Konrad Imiela

Utwory

 1. Masz w mózgu wtyczkę (słowa i muzyka: Konrad Imiela)
 2. Sonet 129 (słowa: William Szekspir, tłumaczenie: Maciej Słomczyński, muzyka: Piotr Dziubek)
 3. Berlin 1913 (słowa: Julian Tuwim, muzyka: Leszek Możdżer)
 4. Ulica Kościuszki (słowa i muzyka: Konrad Imiela)
 5. Dystans (słowa i muzyka: Konrad Imiela)
 6. Tarantino (słowa i muzyka: Konrad Imiela)
 7. Drzewo (słowa i muzyka: Konrad Imiela)
 8. Smutek (słowa i muzyka: Konrad Imiela)
 9. Chociaż raz (słowa i muzyka: Konrad Imiela)
 10. A może jesteś (słowa i muzyka: Konrad Imiela)
 11. Słońce już gasło (słowa i muzyka: Konrad Imiela)
 12. Monday was blue (słowa i muzyka: Konrad Imiela)

Kup płytę online


Foto: Ł. Giza ©Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu

RECENZJE

MIROSŁAW KOCUR w portalu teatralny.pl: - Imiela jest dziś artystą w pełni dojrzałym, proponuje sztukę własną, osobisty teatr muzyczny, pełen głębokich treści i poetyckiego piękna, ambitny i bezkompromisowy, a przy tym zadziwiająco szczery i skromny. Trzej panowie na Scenie Ciśnień Capitolu – Konrad Imiela, Adam Skrzypek i Piotr Dziubek – tworzą hipnotyzującą muzykę i porywający performans. Trzeba to koniecznie zobaczyć. [Moc pieśni, 27.02,2017]

MAŁGORZATA MATUSZEWSKA w Gazecie Wrocławskiej: - O tym, co boli 44-letniego artystę i człowieka, o sprawach, które powoli się wyjaśniają, oddzielaniu od kolorowych szkiełek tego, co istotne... Powstał recital spójny, przejmujący i wzruszający.