Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna filmowego spektaklu Makbet (premiera już 13 października na Dużej Scenie). Będzie to trzecia realizacja Agaty Dudy-Gracz w repertuarze Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu.

Posłuchajcie całego utworu Pieśń Hekate wykorzystanego w reklamie: soundcloud.com/teatrcapitol/piesn-hekate. Muzyka: Maja Kleszcz i Wojciech Krzak, śpiewa: Emose Uhunmwangho.

Szkocja XI wieku – miejsce i czas, w którym życie ludzkie nie waży wiele. Mężczyzna wart jest tyle, ile jego czyny w bitwie, kobieta – jeśli rodzi zdrowych synów. Morderstwo to sposób na pozbycie się wroga, ale i metoda sukcesji tronu. W cenie jest bezwzględność i odwaga, litość i wątpliwości zrodzone z refleksji będą słabością. Dlatego pierwsza zbrodnia Makbeta czyni następne koniecznymi. Uruchomiony jedną decyzją mechanizm unicestwi przecież w końcu swojego architekta, odbierając mu wcześniej spokój. W świecie, który raz spłynął krwią, nikt nie zachowa czystych rąk.

Kup bilet online


Realizacja

Scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż: Bartek i Piotr Bartos — Manifiesta
Muzyka: Maja Kleszcz, Wojciech Krzak
Śpiew: Emose Uhunmwangho
Asystent operatora: Kamil Pawlak
Charakteryzacja: Magdalenia Chabrowska-Oleksiak, Agnieszka Jasiniecka, Ewa Soszyńska
Kierownictwo produkcji: Bartosz Wójcik

Wystąpili

Wojciech Brzeziński, Magda Kumorek, Maja Lewicka, Cezary Łukaszewicz, Zbigniew Ruciński, Ildefons Stachowiak, Cezary Studniak, Justyna Szafran, Ewa Szlempo, Emose Uhunmwangho, Tomasz Wysocki.