teatr wrocław capitol eugeniusz bodoWnętrza Capitolu stają się planem filmowym - Telewizja Polska kręci u nas kilka scen do serialu Bodo, opowieści o jednym z najsłynniejszych polskich aktorów epoki międzywojnia.

Eugeniusz Bodo (jego rolę zagrają Antoni Królikowski i Tomasz Schuchardt) - aktor filmowy, teatralny i kabaretowy, reżyser i producent - cieszył się w przedwojennej Polsce ogromną populanością, był także bohaterem niezliczonych plotek i skandali towarzyskich. W 1941 roku aresztowany przez NKWD i zesłany do łagru, zmarł z wycieńczenia, mimo wielu prób uwolnienia go, podejmowanych na drodze dyplomatycznej. Serial opowiada o jego życiu od dzieciństwa i relacji z zaborczą matką, przez lata sławy w przedwojennej Warszawie, po ostatnie chwile w niewoli. 

Capitol, ze swoimi jedynymi w Polsce wnętrzami teatralnymi z epoki art deco, stanowi gotowy plan filmowy. Będą u nas realizowane sceny z warszawskich kin oraz kabaretów - Alhambry i Tip-Topu. Na planie ponad 200 statystów, na Dużej Scenie stylowe dekoracje do rewii, a za kulisami wspaniały, biały Horch z lat 20.

teatr wrocław capitol eugeniusz bodo