logowroclawbezbarier

Capitol nagrodzony został w plebiscycie Wrocław bez barier za tworzenie kultury bez barier w kategorii Miejsca dostępne dla wszystkich.

1 grudnia 2014 roku w Porcie Lotniczym Wrocław odbyła się konferencja z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Osób Niepełnosprawnych.

Rozpoczęła się uroczystym wręczeniem Certyfikatów „Wrocław bez barier” osobom, instytucjom i organizacjom, które dbają na co dzień o interesy osób niepełnosprawnych. W tym roku - podczas V edycji - nagrodzeni zostali prócz naszego teatru: arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski za upowszechnianie integracji w kategorii Integracja Społeczna, Fundacja Potrafię Pomóc za używanie nowoczesnych technologii w kompetentnej rehabilitacji dzieciaków w kategorii: Działania innowacyjne w zakresie powszechnej dostępności, Vermeiren Polska Sp. z o.o. za uwzględnianie potrzeb innych ludzi w firmowej codzienności, w kategorii: Społeczna Odpowiedzialność Biznesu.

To wynik plebiscytu o tej samej nazwie, który promuje dobre postawy i działania podejmowane przez firmy, instytucje i osoby fizyczne na rzecz pełnej dostępności i integracji. Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych obchodzony jest od 1992 r. – 3 grudnia każdego roku. Ustanawiając ten dzień, ONZ chciała zwrócić uwagę na problemy tej grupy społecznej i podkreślić konieczność działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa.