015 KDebski Capitol fot Kamila Kubat 1

Przygotowania do Trzech muszkieterów - premiery na otwarcie przyszłego sezonu - są już w pełnym toku. Kompozytor Krzesimir Dębski spotkał się z aktorami, żeby posłuchać i poznać skalę głosu każdego z bohaterów nowego przedstawienia. Na tym między innymi polega wyjątkowość i urok spektakli, tworzonych w Capitolu od podstaw: kompozytor tworzy oryginalną muzykę, która po raz pierwszy zabrzmi na naszej premierze i pisze ją tak, by wydobyć pełnię wokalnych walorów każdego aktora. 

Przypomnijmy, że adaptacja powieści również jest całkiem nowa, napisali ją - z tekstami piosenek - Konrad Imiela i Marek Kocot. Niebawem pochwalimy się także projektami oszałamiających kostiumów autorstwa Anny Chadaj. Krótko mówiąc: szyjemy na miarę!

KRZESIMIR DĘBSKI

Kompozytor, skrzypek jazzowy, dyrygent, aranżer i producent muzyczny, urodzony w Wałbrzychu.
Nagrał ponad 30 płyt ze swoimi kompozycjami dla wielu prestiżowych wytwórni płytowych, skomponował ponad 50 utworów symfonicznych i kameralnych, napisał muzykę do przeszło 50 filmów fabularnych (najszerzej znane to oczywiście W pustyni i w puszczy w reż. Gavina Hooda oraz Ogniem i mieczem w reż. Jerzego Hoffmana), i dokumentalnych, tworzy także muzykę teatralną (ponad 40 premier) i eksperymentalną.
W 1991 podjął także działalność dyrygencką, a jego dyskografia jako dyrygenta obejmuje już kilkanaście tytułów, prowadził koncerty z udziałem takich międzynarodowych gwiazd, jak José Carreras, José Cura, Ewa Małas-Godlewska, Adam Makowicz, Canadian Brass, Vadim Riepin, Jean-Luc Ponty i Nigel Kennedy.
Jest wśród dziesięciu najlepszych skrzypków jazzowych świata.

Dla Capitolu napisał muzykę do Dziejów grzechu w reż. Anny Kękuś-Poks.

NA ZDJĘCIACH: KRZESIMIR DĘBSKI - kompozytor, KONRAD IMIELA - reżyser, dyrektor Capitolu, ADAM SKRZYPEK - kierownik muzyczny Capitolu i aktorzy: JUSTYNA SZAFRAN, ANDRZEJ GAŁŁA, BARTOSZ PICHER, BŁAŻEJ WÓJCIK
FOTO KAMILA KUBAT