116NutFerment1  fot Lukasz Giza CAPITOL 1Konrad Imiela został nominowany do Wrocławskiej Nagrody Muzycznej w kategorii muzyka rozrywkowa - za Nut Ferment, czyli stworzenie i prowadzenie w dowcipny sposób muzycznego show promującego i integrującego wrocławskie środowisko muzyczne. 

Wymyślony i prowadzony przez Konrada Imielę Nut Ferment to jedyny w kraju muzyczny program telewizyjny, emitowany wyłącznie w sieci na platformie YouTube i NutFerment.pl. Realizowany na Scenie Ciśnień od października 2014 w comiesięcznych odcinkach, gościł m.in. Wolną Grupę Bukowina, Natalię Lubrano, DigitAll Love, Sedes, Zalefa, Alicję Janosz i Bartosza Porczyka, a ostatnio - Tercet Egzotyczny. W każdym odcinku występuje troje wykonawców, każdy z nich śpiewa po dwa swoje utwory i jeden cover kolejnego uczestnika programu. Na ostatni, 12 odcinek cyklu zapraszamy 6 grudnia - gośćmi będą Mesajah, Sin Acoustic i L.U.C.

- Nut Ferment łączy muzyków z różnych stylów, którzy najprawdopodobniej nigdy by nie zagrali na jednej imprezie - w czasie poprzednich wieczorów słyszeliśmy już wymieszane ze sobą poezję śpiewaną, elektronikę, rocka, punka, bluesa, gitarowe ballady, pop, soul, piosenkę aktorską, a nawet... monolog teatralny. Dodatkowo przez interpretację cudzych utworów zmusza artystów do wyjścia poza swoje muzyczne światy. W podziemiach Capitolu powstał program, którego nie powstydziłaby się żadna szanująca się telewizja. Telewizja z misją - pisał Rafał Zieliński we wrocławskiej Wyborczej

Więcej o nominacji czytaj na stronie nutferment.pl