Mistrz i Malgorzata PROBA PRASOWA fot Lukasz Giza CAPITOL36 1

Wojciech Kościelniak został nominowany do Wrocławskiej Nagrody Teatralnej za sezon 2013/2014 - za „brawurową adaptację tekstu Michaiła Bułhakowa i reżyserię spektaklu Mistrz i Małgorzata w Teatrze Muzycznym Capitol.” 

Współnominowani to: Jakub Krofta i Maria Wojtyszko za otwarcie Wrocławskiego Teatru Lalek na nowych artystów, teksty oraz widzów, Jarosław Fret za koncepcję inscenizacyjną i perfekcyjne poprowadzenie międzynarodowego zespołu w spektaklu "Armine, Sister" teatru ZAR oraz Bartosz Porczyk za kreację aktorską w spektaklu „Dziady - części I, II, IV i wiersz Upiór” w Teatrze Polskim we Wrocławiu. 

Do Nagrody Muzycznej w kategorii muzyka rozrywkowa nominowano Piotra Dziubka, kompozytora muzyki m.in. do Mistrza i Małgorzaty właśnie - za obfity i wyjątkowo udany sezon artystyczny.

Laureatów tegorocznej edycji Wrocławskiej Nagrody Teatralnej i Wrocławskiej Nagrody Muzycznej poznamy 24 listopada we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. Zwycięzcy otrzymają od Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza czek w wysokości 10 000 zł, galę uświetni występ Emose Uhunmwangho, aktorki Capitolu.

 

 

FOTO ŁUKASZ GIZA / TEATR MUZYCZNY CAPITOL