teatr wrocław capitol trzy wesołe krasnoludki dla dzieci

Jest w końcu długo wyczekiwana płyta CD z piosenkami z przedstawienia Trzy wesołe krasnoludki: muzykę do słów Jana Brzechwy napisał wrocławski zespół Mikromusic. Na płycie znalazło się 12 piosenek ze spektaklu i świetny dodatek - wersje do śpiewania dla dzieci, czyli pięć utworów z samą muzyką, do wykorzystania jako domowy (albo przedszkolny) playback.

Piosenki śpiewają Natalia Grosiak i aktorzy Capitolu: Adrian Kąca, Maciej Maciejewski i Tomasz Leszczyński - tytułowi bohaterowie, Justyna Antoniak, Agnieszka Oryńska-Lesicka, Ewa Szlempo, Magdalena Wojnarowska, Bogna Woźniak-Joostberens, Konrad Imiela i Łukasz Wójcik, a okrzyki w tle i rap to głos Dawida Korbaczyńskiego, który również gra wraz z Robertem Jarmużkiem, Adamem Lepką, Robertem Szydłą i Łukaszem Sobolakiem.

Płytę wydalo wrocławskie wydawnictwo Luna. Można ją kupić m.in. w sklepiku Capitolu w cenie 26 zł.

3 krasnoludki cover

Trzy wesołe krasnoludki w reż. Konrada Imieli miały premierę w styczniu 2013 roku, spektakl cieszy się dużym powodzeniem. To rodzinny musical na podstawie wierszowanej opowieści Jana Brzechwy. Jej bohaterowie – trzy wesołe krasnoludki – wyruszają na podbój świata, lecą na Księżyc, nurkują, wynajmują wiatr i wypasają biedronki. Prześmieszne zwroty akcji i pogodna muzyka zespołu Mikromusic, wypełniająca sceniczny mikroświat, ogromnie podoba się dzieciom.

premiera 23

MIKROMUSIC na premierze Trzech wesołych kranoludków. Fot. Marcin Kondarewicz